Normally we charge $2.00 for this answer

Today, you can get it FOR FREE if you

g+1, Follow or Like, us

Show me how to post my homework

Just do my homework!

  • HTML tags will be transformed to conform to HTML standards.
  • Add rel="nofollow" to external links
Question
Submitted by varhan on Mon, 2012-04-16 10:26
due date not specified
answered 2 time(s)
varhan bought 0 out of 1 answered question(s)

rohit bought 20 oranges and 30 bananas for rs280.if the cost of each orange got doubled,then he would have bought...

rohit bought 20 oranges and 30 bananas for rs280.if the cost of each orange got doubled,then he would have bought 30 oranges and 40 bananas for rs540.find the cost of each orange

Answer
Submitted by Asma on Mon, 2012-04-16 11:06
teacher rated 347 times
4.7781
price: $5.00

Solution with complete working

body preview (15 words)

xxxxxx find attached xxxx for xxxxxxxx and xxxx xxxx xx xxxxxxxxx xx xxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx


Buy this answer

Answer
Submitted by shahimermaid on Tue, 2012-04-17 04:16
teacher rated 381 times
4.338585
price: $2.00

the answer is given

body preview (36 words)

xx O + 30 B = xxxxxx
30 (2O) x xxxx 540

20 x x xx x x xxx x 4
xx O + xx x x 540 x x

xx O x 120 x = 1120
180 0+ xxx B x xxxx

subtracting

xxx x = xxxx

0 xxxxxxxx Rs. xxxx


Buy this answer