Normally we charge $3.00 for this answer

Today, you can get it FOR FREE if you

g+1, Follow or Like, us

Show me how to post my homework

Just do my homework!

  • HTML tags will be transformed to conform to HTML standards.
  • Add rel="nofollow" to external links
Question
Submitted by lbrnch on Fri, 2012-05-25 14:42
due on Sat, 2012-05-26 14:41
answered 1 time(s)
lbrnch is willing to pay $3.00
lbrnch bought 36 out of 40 answered question(s)
More questions like this
14-33

accounting

Attachments: 
Answer
Submitted by Asma on Fri, 2012-05-25 14:54
teacher rated 374 times
4.68182
purchased one time
price: $3.00

Solution is attached

body preview (4 words)

xxxxxx xxxx attached xxxx

file1.doc preview (167 words)

xxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxx Deli

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

xxx xxxxx Counter

Original analysis

xxxxxx

xxxxxxx xxxxxxxx

Sales

$45,000

x

$45,000

Less: xxxx xx food

20,000

x

$20,000

xxxxx xxxxxx

$25,000

$0

xxxxxxx

Less: xxxxxxxxx xxxxxxxx

Wages xx xxxxxxx personnel

$12,000

$12,000

Paper products xxxxxx napkins)

xxxxx

x

xxxxxx

Utilities (based on xxxxxxx of xxxxxx

xxxxx

x

xxxxxx

xxxxxxxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxx xxx xxxxxxxxxxx

xxxxx

xxxxxxx

xx

Depreciation xx building xxxxxx xx percent of xxxxxx

xxxxx

xxxxxxx

$0

xxxx manager’x xxxxxx xxxxxx on percent of xxxx spent on xxx cream

3,000

(3,000)

$0

Total xxxxxxxxx xxxxxxxx

xxxxxx

xxxxxxx

18,900

xxxxxx xxxxxx on ice cream xxxxxxx

xxxxxxxx

($9,500)

$6,100

xx The revised analysis assumes xxxx xxxxxxx xxx xxxxxxxxx counter has xxx following implications: xx personnel, xxxxx xxxxxxxxx and utilities xxxx xxxxxxxx xxx b) depreciation charges and xxx xxxxxxxxxx of xxx xxxx manager’x xxxxxx xxx xxxxxxxxxx xx the xxxxxxxxx xxx xxxxxxx analysis shows that closing the xxxxxxxxx xxxxxxx xx likely xx cause annual profits to xxxxxxxx by xxxxxxx

b. Other xxxxxxx to xxxxxxxx xxxxxxx whether ice-cream sales xxx xxxxxxx xx xxxxx sales xxxx xxxx xxxxxxxx xxx cream might xxxxxx xxxxx xxxxx xxx xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx could be sold.


Buy this answer

Try it before you buy it
Check plagiarism for $2.00